O mne

O mne

Monika Majorošová

Inštruktorka psychomotorického vývoja dieťatka

Dobrý deň/ Ahojte,

Som inštruktorka psychomotorického vývoja dieťaťa do jedného roka.

V roku 2019 som ukončila intenzívny kurz správnej manipulácie, nosenia dieťatka v náručí a stimulácie/hier s dieťatkom podľa metodiky Evy Kiedroňovej v Prahe.

Odkedy som mamou (aktuálne päťročnej dcérky), stále mi hlavou blúdili myšlienky k tomu, ako môžeme my rodičia čo najlepšie pomôcť našim malým bábätkám hneď od narodenia a vytvoriť im kvalitné podmienky a prostredie pre ich správny a zdravý vývoj. Už J.A. Komenský tvrdil, že „Na dobrom začiatku všetko záleží“, to platí aj v tomto prípade, bábätko do jedného roka života získava základné pohybové vzorce na celý život.

Ešte pred narodením dcérky sa mi dostali do rúk dve knihy od pani Evy Kiedroňovej – Něžná náruč rodičů a Rozvíjej se, děťátko, ktoré vysvetľujú prečo je psychomotorický vývoj dieťaťa a správna manipulácia do jedného roka dôležitá. Ide o unikátnu metodiku, vyvíjanú na 30 ročných skúsenostiach rehabilitačnej sestry. Spája hrubú motoriku s jemnou motorikou a rečou, vysvetľuje prepojenie medzi sociálnym, rozumovým vývojom a vývojom zmyslov. Hovorí o dôsledkoch nesprávnej stimulácie a manipulácie s bábätkom, ako správne držať dieťatko v náručí. Zároveň svojou metodikou podporuje vytvorenie silného emočného vzťahu medzi bábätkom a rodičmi.

A čo znamená psychomotorický vývoj a správna manipulácia?

Psychomotorický vývoj dieťaťa je vývoj dieťatka v jednotlivých mesiacoch, ktorý hovorí o tom, ako, kedy a v akej kvalite a postupnosti by sa malo dieťatko vyvíjať, napríklad správne prevedenie prvého vzpriamenia, druhého vzpriamenia, lozenia, sedenia až samotnej chôdze.

Metodika Evy Kiedroňovej ma natoľko presvedčila o správnosti myšlienok, že chcem moje skúsenosti a informácie posúvať ďalej Vám rodičom – maminkám a ocinom.

Chcem Vás naučiť ako sa pripraviť na príchod svojho bábätka, vytvoriť mu vhodné domáce prostredie na správny vývoj, aby hneď po narodení malo dieťatko podobné prostredie ako malo v brušku. To znamená, zabezpečiť dieťatko istotu, bezpečie a teplo, pokojnú komunikáciu a správnu stimuláciu s manipuláciou.

Chcem Vám vysvetliť čo, kedy a akým spôsobom, ako aj dôvod – prečo máte dieťatku pomôcť naučiť ho správne využívať pohybové vzorce. Ako mu viete pomáhať tak, aby sa dieťatko nepreťažovalo a neobmedzovalo vo vývoji.

Naučím Vás, ako ľahko viete bábätko nosiť v rôznych polohách, kde nielen oddychuje, ale aj posilňuje správne svaly na chrbte a brušku, pričom tieto polohy pomáhajú dieťatku aj proti bolesti bruška a správne bábätko pripravia na dobrý spánok.

Poskytujem individuálny prístup pri osobných konzultáciách, ako aj na kurzoch stimulácie bábätiek, kde sa Vám a Vášmu bábätku dokážem zodpovedne a plnohodnotne venovať a naučiť Vás, ako správne rozvíjať svoje dieťatko počas celého dňa a nielen na kurze.

Tiež ponúkam aj VIDEO kurzy pre budúcich rodičov, rodičov s detičkami od narodenia až do 12.mesiaca.

Ďakujem za vašu dôveru a želám Vám krásny vzťah s Vašim dieťatkom.

Monika Majorošová

Inštruktorka psychomotorického vývoja dieťatka

Absolvované kurzy:

Inštruktorka psychomotorického vývoja dieťatka – Osvedčenie z Inštitútu vzdelávania Evy Kiedroňovej – ukončený 6/2019

Seminár – Stimulácia psychomotorického vývoja dieťatka v zmysle metodiky Evy Kiedroňovej – ukončený 2/2020

Certifikovaná laktačná konzultantka – Základný kurz o dojčení 3+1 – ukončený 12/2021